profil agencji

Kiedy w 1994 roku zakładaliśmy agencję nie wynaleziono jeszcze lustrzanek cyfrowych, nie było w Polsce telefonów komórkowych, internet raczkował, a standardowy komputer miał 16MB RAM. Folie ze slajdami sprzedawcy dostarczali na biurka w redakcjach.

Nie wiedzieliśmy wtedy, że już po trzech latach znaczną część naszego archiwum udostępnimy w internecie. Zaczęło sie wielkie skanowanie archiwów, które trwa do dziś. Przybywało fotografów, coraz więcej agencji chciało dostarczać nam zdjęcia, pliki z fotografiami były coraz cięższe, wydatki działu IT coraz wyższe.

Z czasem wyodrębnił sie w agencji Dział Historyczny (www.forumhistoria.com.pl), który opracowuje stare kolekcje, powstało też Forum Gwiazd (www.forumgwiazd.com.pl) . Nasz zespół liczy ponad dwadzieścia osób, wiele z nich pracuje w agencji od początku. Nasi klienci to: dzienniki ogólnopolskie i lokalne, tygodniki opinii, magazyny „life-style” i „people”, prasa „poradnicza” i „kobieca”, TV guid’y, prasa zagraniczna. Współpracujemy też z wydawnictwami książkowymi i encyklopedycznymi polskimi i zagranicznymi, redakcjami portali internetowych, agencjami reklamowymi i PR, oraz telewizjami

Ogromny przyrost zdjęć, dziennie wpada ich do archiwum ponad trzy tysiące, wymusił powstanie systemu ofert, które rozsyłamy każdego dnia. Fotografie, które się na nie składają są odbiciem najważniejszych wydarzeń, którymi żyje Polska i świat.

Dziś Forum oferuje on-line ponad 13 milionów zdjęć, współpracuje z 450 fotografami polskimi i ponad sześćdziesięcioma agencjami zagranicznymi.

Wszystko sie zmieniło, nie zmieniła się tylko nasza fascynacja fotografią i umowy z fotografami. Bez ich zaufania i talentu nie byłoby dzisiejszego Forum.